Dark Light

QTS 5.0.1

System QTS 5.0.1 został zbudowany na solidnych fundamentach w postaci uaktualnionego jądra systemu i zoptymalizowanego interfejsu użytkownika. Na jego sukces składają się także ulepszone zabezpieczenia chroniące cyfrowe zasoby użytkownika, większa wydajność usprawniająca działanie aplikacji oraz oparte na sztucznej inteligencji zintegrowane uczenie maszynowe, dzięki któremu skuteczność rozpoznawania twarzy i przewidywania awarii dysków jest znacznie większa. Za sprawą najnowocześniejszych rozwiązań stanowiących odpowiedź na szybko następujące zmiany technologiczne QTS 5.0.1 oferuje bezpieczeństwo danych, moc i inteligencję.

Uprzedzanie potencjalnej awarii poprzez wymianę dysków RAID na dyski zapasowe

W przypadku zauważenia błędów dysku, czy to poprzez wartości S.M.A.R.T., prognozy narzędzia DA Drive Analyzer, czy też spowolnienie systemu, można w każdej chwili zastąpić uszkodzony dysk w grupie RAID dyskiem zapasowym. Nie trzeba już oczekiwać na wymianę dysków przez system dopiero po wystąpieniu awarii, dzięki czemu znacznie zwiększa się niezawodność systemu i nie ma konieczności przebudowy macierzy RAID.

Protokół WSP (ang. Windows Search Protocol) obsługuje udostępniane foldery NAS

Użytkownicy systemów Windows 10® / Windows Server® 2016 (lub nowszych wersji) mogą łatwo przeszukiwać udostępniane foldery NAS za pośrednictwem systemu Windows®, jeśli dysk SMB jest zamontowany na serwerze NAS. Obsługa zaawansowanego wyszukiwania plików według czasu, typu lub rozmiaru pliku zapewnia większą wygodę.

Nie zezwalaj na połączenie USB

Można wyłączyć wszystkie typy urządzeń USB lub tylko urządzenia pamięci masowej USB (takie jak dyski flash, zewnętrzne dyski twarde, obudowy pamięci masowej QNAP JBOD i obudowy rozszerzające RAID). Dodaje to dodatkową warstwę ochrony, aby zabezpieczyć serwer NAS przed potencjalnymi szkodami.

Obsługa dysków samoszyfrujących (SED)

System QTS 5.0.1 obsługuje zarówno TCG-OPAL, jak i dyski twarde i dyski SSD zgodne z TCG-Enterprise SED. Użytkownicy mogą przy użyciu wbudowanych funkcji dysków samoszyfrujących SED zapewnić dodatkową warstwę ochrony danych bez konieczności korzystania ze specjalnego oprogramowania lub zasobów systemu NAS.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Obsługa protokołu TLS 1.3 poprawia bezpieczeństwo i wydajność działania systemu QTS 5.0.1. Automatyczne aktualizacje oprogramowania systemowego i aplikacji dają pewność, że serwer NAS pracuje zawsze w optymalnych warunkach. Dostęp do serwera NAS można także zabezpieczyć kluczami SSH, zapobiegając w ten sposób łamaniu haseł czy innym podobnym atakom.

Obsługa WireGuard VPN dla bezpiecznej łączności z Internetem

Połączenie internetowe i publiczne sieci Wi-Fi mogą stanowić zagrożenie dla prywatności danych i użytkowników. Sieć VPN (Virtual Private Network) stanowi bezpieczny i rekomendowany sposób na ukrycie swojej aktywności w sieci podczas przeglądania stron internetowych i zdalnego dostępu do serwera NAS. Nowa wersja QVPN 3.0 oferuje popularne, lekkie i niezawodne urządzenie WireGuard VPN, zapewniając łatwy w użyciu interfejs do konfiguracji bezpiecznego połączenia – doskonałe narzędzie zwłaszcza do pracy w domu i pracy zdalnej.

Większa wydajność pamięci podręcznej na dysku NVMe SSD

Nowe jądro usprawnia połączenie PCIe, poprawiając w efekcie wydajność i wykorzystanie dysku NVMe SSD przez system QTS 5.0.1. Gdy włączona jest akceleracja pamięci podręcznej, możliwe jest efektywniejsze wykorzystanie dysku SSD i jednoczesne odciążenie zasobów pamięci. Wysokie parametry działania utrzymują się nawet wtedy, gdy wielu użytkowników jednocześnie korzysta z tych samych folderów udostępnionych. Dodatkową zaletą jest przyspieszenie przesyłania dużych plików za pośrednictwem protokołu SMB/NFS.