Dark Light

O nas

O firmie

Storage IT Sp. z o.o. to młoda firma założona przez doświadczonych i pełnych pasji inżynierów. W naszej pracy staramy się łączyć zaawansowane technologie w sposób przyjazny i zrozumiały dla każdego “Kowalskiego”.

Storage IT Sp. z o.o. zapewnia szeroką ofertę produktów do bezpiecznego przechowywania danych, wyróżniających się jakością, niezawodnością oraz łatwością użytkowania. W czasach, gdy dane są cenniejsze niż sprzęt, warto postawić na sprawdzonego dostawcę kompletnych rozwiązań.

Deklaracja Storage IT Sp. z o.o.

Rozumiejąc różne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe, Storage IT Sp. z o.o. deklaruje bezpłatne i uczciwe doradztwo przy wyborze optymalnej oferty przechowywania danych.

Naszym celem jest oferowanie kompleksowych rozwiązań dopasowanych do potrzeb Klientów. Wierzymy, że dziś – w tak niepewnych czasach, gdy każdy narażony jest na utratę cennych danych, czy to przez uszkodzenie nośników danych czy atak hakerski, można w sposób niedrogi zapewnić bezpieczeństwo naszych dokumentów, zdjęć, filmów etc.

logo-qnap
synology-logo-new-logo
QSAN Green transparent
Western_Digital_logo_logotype_emblem
zyxel-networks-logo
1352973796

Nasza oferta

StorageIT wiemy, że dla każdego Klienta jest najważniejsze, aby po drugiej stronie telefonu czy e-maila był człowiek, który wie co może zaoferować i który zna każdy produkt który oferuje nie tylko z poziomu karty katalogowej ale również własnego doświadczenia i wykonanych wdrożeń. Dlatego postanowiliśmy, że w naszej ofercie będą tylko produkty które znamy bardzo dobrze i mamy z nimi duże doświadczenie wdrożeniowe. Nasi specjaliści są gotowi pomóc Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania w zakresie ochrony i współdzielenia danych (dyski sieciowe wraz z nośnikami danych HDD lub SSD firm WDHGST czy Seagate oraz oprogramowanie do prowadzenia kopii zapasowych Xopero oraz Acronis) w oparciu o produkty uznanych dostawców np. QNAPSynology czy Asustor i Netgear. Oferujemy również pełną pomoc przy wyborze systemów monitoringu video dla małych i średnich rozwiązań (rozwiązania Dahua, Tp-Link), systemy sieciowe TP-Link i Zyxel i rozwiązania KVM dla centrów danych w oparciu o produkty ATEN International.

Wybierając produkty dla naszych Klientów nigdy nie kierujemy się zasadą, że im drożej tym lepiej. Niejednokrotnie dla naszych Klientów wybieraliśmy rozwiązania tańsze od budżetu założonego przez Klienta czy pierwotnie przez niego wybranego. Dla nas najważniejsza jest założona funkcjonalność i oczekiwana wydajność w połączeniu z niezawodnością.

Wybierając produkty dla naszych Klientów nigdy nie kierujemy się zasadą, że im drożej tym lepiej. Niejednokrotnie dla naszych Klientów wybieraliśmy rozwiązania tańsze od budżetu założonego przez Klienta czy pierwotnie przez niego wybranego. Dla nas najważniejsza jest założona funkcjonalność i oczekiwana wydajność w połączeniu z niezawodnością.

  • Systemy NAS (QNAP, SYNOLOGY, ASUSTOR, NETGEAR)
  • Serwery Aplikacji (Fujitsu)
  • Systemy SAN (QSAN)
  • Dyski twarde (WD, Seagate, HGST)
  • Oprogramowanie do prowadzenia kopii zapasowych (Xopero, Acronis)
  • Monitoring video (Dahua, Tp-Link)
  • Systemy sieciowe (TP-Link, Zyxel, ATEN)

Dla naszych Klientów wykonujemy wdrożenia i instalację zakupionych w naszej firmie rozwiązań z każdego oferowanego przez zakresu produktów. Uruchomienie systemów może być wykonane zarówno przez inżynierów na miejscu instalacji wybranym przez Klienta jak i zdalnie przy wykorzystaniu systemów zdalnego dostępu np. TeamViewer czy Microsoft Remote Desktop. Dodatkowo dla wszystkich zakupionych w StorageIT produktów oferujemy pełne wsparcie zdalne przy uruchomieniu i instalacji oraz integracji z istniejąca infrastrukturą sprzętową i programową.

Nasi inżynierowie posiadają dużą wiedzę z zakresu systemów przechowywania danych opartych o produkty firm QnapSynologyAsustor czy Thecus oraz nośników danych WDHGST czy Seagate zarówno w zakresie małych, średnich jak i dużych instalacji, wykorzystaniu serwerów plików jako głównych jednostek dla systemów współdzielenia i backupu danych ze stacji roboczych i serwerów i maszyn wirtualnych (rozwiązania Xopero oraz Acronis), systemów wirtualizacji serwerów w oparciu o produkty firm Synology oraz Qnap (własne systemy wirtualizacyjne np. Docker czy Virtualisation Station) jak i systemy Windows Server (Hyper-V) czy VMware w połączeniu z protokołem iSCSI.

Mamy również dużą wiedzą na temat rozwiązań sieciowych i produktów TP-Link i Zyxel z zakresu rozwiązań profesjonalnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasza wiedza to umiejętność dobrania najlepszych rozwiązań sieciowych do pozostałych elementów sieci w celu zapewnienia kompromisu pomiędzy wydajnością (np. auto-balancing) i niezawodnością (np. rozwiązania fail-over).

StorageIT jest również doskonałym miejscem do zakupów systemów informatycznych zarówno dla Klientów indywidualnych jak i jednostek samorządowych i budżetowych. Dla każdego Klienta podchodzimy w pełni indywidualnie dopasowując warunki zamówienia, dostawy i płatności do wymagań i oczekiwań Klienta. Gwarantujemy przygotowanie pełnej i kompleksowej oferty w ciągu maksymalnie 24 godzin od otrzymania zapytania ofertowego. Dla wybranych Klientów biznesowych, jednostek samorządowych i budżetowych oferujemy odroczone formy płatności, negocjowane warunki serwisowe i pełną dokumentację procedur zakupowych. Spełniamy również wszystkie wymagania do startu w przetargach publicznych, gdzie gwarantujemy pomoc w przygotowaniu specyfikacji i prawidłowy udział w procedurze przetargowej.

Koncepcją działania naszej firmy jest pełne wsparcie dla Klienta nie tylko w procesie sprzedaży, ale również pełna opieka nad Klientem również po sprzedaży. Dlatego staramy się zapewnić naszym Klientom pełne wsparcie techniczne w całym cyklu życia produktu. W okresie przewidzianym gwarancją producentajesteśmy sprawnym pośrednikiem w szybkiej realizacji naprawy gwarancyjnej, zapewniania sprzętu zastępczego na czas gwarancji i organizacji dostawy i odbioru urządzeń od Klienta do Producenta oraz powrotu sprawnego urządzenia do Klienta. W ramach sprzedaży staramy się również dobrać najlepszy program serwisowy dla oczekiwań i wymagań Klienta (rozwiązania napraw on-site, serwis Next Business Day, rozszerzeń okresu gwarancyjnego nawet do 5 lat etc.). Jesteśmy również sprawnym centrum serwisowym dla urządzeń nie objętych gwarancją – nasi inżynierowie dokonują certyfikowanych napraw większości oferowanych w naszej firmie urządzeń.