Dark Light

C2 SYNOLOGY – CHMURA DLA BEZPIECZEŃSTWA DANYCH

C2 Storage – kopia zapasowa danych serwera Synology NAS w chmurze

Firma Synology wyrobiła sobie markę jako producent serwerów NAS. Synology C2 jest pakietem rozwiązań opartych na usługach w chmurze, które można zastosować wspólnie z NAS Synology ale także samodzielnie jako miejsce do przechowywania.

Firma Synology nigdy nie była niechętna oprogramowaniu. Ofertę NAS producenta wyróżnia przyjazny interfejs użytkownika oraz dołączone pakiety oprogramowania. Weźmy na przykład pod uwagę oprogramowanie do nadzoru kamer, centrum multimedialne, a nawet pełnoprawny pakiet biurowy. Dzięki C2 Cloud firma chce nadal skupiać się na łatwości użytkowania produktów, które przemawiają do szerokiego grona odbiorców. Ofensywa odbywa się na dwóch frontach: celem są nie tylko korporacje ale również użytkownik prywatny.

Dla użytkowników prywatnych firma Synology wprowadza początkowo trzy usługi:

C2 Password: darmowy menedżer haseł
C2 Backup: rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych skoncentrowane na punktach końcowych
C2 Storage: przechowywanie w chmurze dostosowane do indywidualnych użytkowników NAS.

Oferta dla firm w pewnym stopniu się pokrywa, ale nie jest tożsama. Organizacje muszą przekonać cztery usługi:

C2 Backup : podobna do usługi konsumenckiej, ale dostosowana zarówno do obciążeń lokalnych, jak i chmurowych.
C2 Storage: tworzy kopię zapasową danych serwera Synology NAS w chmurze za pomocą funkcji Hyper Backup
C2 Transfer: rozwiązanie biznesowe do bezpiecznego udostępniania dużych plików
C2 Identity: rozwiązanie SSO dla aplikacji SaaS w całej organizacji

C2 Transfer

C2 Transfer chce stać się swego rodzaju alternatywą dla poczty i WeTransfer. Usługa pozwala użytkownikom na bezpieczne udostępnianie dużych plików. Udostępniane dane są szyfrowane za pomocą AES-256 i tylko zamierzony odbiorca może uzyskać dostęp do plików. W tym celu możesz ustawić hasło jednorazowe, które możesz udostępnić odbiorcy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu. Podobnie nikt, kto ma łącze do plików, nie może ich pobrać bez Twojej zgody. Firma Synology stworzyła C2 Transfer dla Chrome, Edge i Safari, a także planuje w przyszłości obsługę urządzeń mobilnych.

Pliki mogą ważyć maksymalnie 20 GB i nigdy nie będą dostępne dłużej niż 90 dni. Na koniec możesz automatycznie dodawać znaki wodne do obrazów udostępnianych za pośrednictwem C2 Transfer.

Firma Synology pozycjonuje swoje rozwiązanie jako wygodny i bezpieczny sposób udostępniania dużych plików bez konieczności sięgania przez pracowników po pocztę e-mail lub korzystania z innych aplikacji typu „shadow IT”.

Tylko jedna strona musi mieć abonament, aby korzystać z C2 Transfer. W ten sposób możesz nie tylko wysyłać własne pliki, ale także wysłać prośbę o konkretny plik do klienta lub partnera. Mogą dodać dane za pośrednictwem linku.

C2 Storage i Backup

C2 Storage to rozwiązanie współpracujące z Hyper Backup, aby zabezpieczyć serwery NAS w chmurze. Poprzez Hybrid Share możesz następnie udostępniać i synchronizować dane przez analogię z OneDrive lub DropBox. Rozwiązanie dobrze współpracuje z serwerem NAS za pośrednictwem DSM 7, który obsługuje foldery Hybrid Share. Synology Hybrid Share to hybrydowe rozwiązanie w chmurze, które łączy wydajność serwera Synology NAS ze skalowalnością pamięci masowej C2 Storage.

Są to foldery, które zachowują się jak foldery lokalne, ale przechowują tylko lokalną pamięć podręczną. Wszystkie dane są synchronizowane z chmurą, dzięki czemu zużywasz mniej miejsca na serwerze NAS. Możesz także udostępniać pliki na różnych urządzeniach za pośrednictwem centralnego folderu.

Folder Hybrid Share jest natywny dla systemu DSM 7 i zachowuje się jak klasyczny folder udostępniony. Możesz uzyskać do niego dostęp w ten sam sposób za pośrednictwem aplikacji File Station. Nowe narzędzie pobierania umożliwia pobieranie danych z folderu Hybrid Share do punktu końcowego.

Potrzebujesz konta Synology z dostępem do usługi C2 Storage i kompatybilnego serwera Synology NAS spełniającego następujące wymagania:

Wersja DSM: 7.0.1 lub nowszy
Sieć: Dostęp do sieci zewnętrznej
Cechy oprogramowania: System plików Btrfs
Cechy sprzętu: 2 GB pamięci

Nie myl C2 Storage z C2 Backup. Rozwiązanie Storage oferuje miejsce na tworzenie kopii zapasowych poza siedzibą serwera NAS, ale nacisk kładzie się dalej na przechowywanie i foldery współdzielone. C2 Backup skupia się na tworzeniu kopii zapasowych punktów końcowych, takich jak laptopy z systemem Windows. W ramach tej usługi firma Synology zapewni również kopie zapasowe dla OneDrive dla Firm i Exchange Online.

C2 Identity

C2 Identity zapewnia organizacjom kompleksowe rozwiązanie jednokrotnego logowania w ich środowisku cyfrowym. Następnie działa w kontenerze Docker lub na serwerze Synology NAS. Usługa działa w chmurze i obsługuje punkty końcowe Windows i Mac, a także SAML i OIDC w celu zapewnienia zgodności z aplikacjami internetowymi i chmurą, umożliwiając organizacjom skonfigurowanie lokalnej usługi i szybkiej weryfikacji

Bezpieczne logowanie jest dla wielu priorytetem i słusznie. W końcu większość cyberataków ma miejsce po tym, jak atakujący uzyska dostęp do konta. Wysokiej jakości rozwiązanie SSO jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla pracowników. Synology nie wkracza tutaj na niezbadane terytorium i musi konkurować z istniejącymi stronami. Pomaga w tym konkurencyjna strategia cenowa: C2 Identity jest bezpłatne dla MŚP do 250 użytkowników włącznie.

C2 Password

C2 Password również zasługuje na wzmiankę. Podejście do hasła jest podobne do podejścia do Identity: dane konta są zbyt często najbardziej wrażliwym ogniwem w łańcuchu bezpieczeństwa. Dla użytkowników indywidualnych firma Synology przygotowała przejrzystego menedża haseł. Ta usługa ma również bezpłatny plan dostępu.

Po raz kolejny firma Synology należy do niezbędnych konkurentów. Dodatkowa funkcjonalność powinna przekonać ludzi do wyboru C2 Password. Usługa nie tylko śledzi hasła, ale także umożliwia przechowywanie w bezpiecznym miejscu innych danych, takich jak dane dotyczące tożsamości i informacje o płatnościach. To też nie jest wyjątkowe, chociaż Synology wkracza w domenę menedżerów haseł premium ze swoją bezpłatną ofertą.

Bardziej unikalna jest możliwość udostępniania plików. Dzięki C2 Password firma Synology chce umożliwić użytkownikom wysyłanie poufnych dokumentów do stron trzecich w bezpieczny sposób. Początkowo będziesz mieć możliwość udostępnienia do 50 MB plików. Poza tym operacja jest prawie identyczna z C2 Transfer. Z czasem funkcjonalność udostępniania C2 Password powinna ewoluować do porównywalnej korporacyjnej wersji C2 Transfer.

Firma Synology zdaje sobie sprawę, że serwer NAS nie jest urządzeniem najbardziej przyjaznym dla początkujących i nie pomaga w zwiększaniu świadomości marki.

Dzięki C2 Password firma Synology ma na celu przyciągnięcie szerszej publiczności entuzjastów. Powinni ostatecznie skojarzyć nazwę Synology z doskonałym doświadczeniem, jakie firma ma nadzieję zapewnić. To z kolei prowadzi do większego zainteresowania ofertą NAS lub większej liczby pracowników, którzy znają firmę Synology w kontekście biznesowym i będą stać za profesjonalnymi rozwiązaniami.

Zacznij już dziś
Brak ukrytych opłat, sprzwdź, licencje dostępne w naszym sklepie sklepsynology.pl
Poza kosztami subskrypcji firma Synology nie pobiera żadnych ukrytych opłat. Przesyłanie, przywracanie, przeglądanie i synchronizacja plików na serwerze Synology NAS, za pośrednictwem klienta PC i portalu internetowego C2 Storage lub narzędzia do pobierania folderów Synology Hybrid Share jest zawsze bezpłatne.

Elastyczny plan użytkowania
Pamięć masową w usłudze C2 Storage można zakupić i udostępniać na wielu serwerach Synology NAS, zwiększając jednocześnie elastyczność w zakresie wykorzystania pamięci. Plan C2 Storage można zaktualizować w dowolnym momencie, jeśli potrzeba więcej miejsca.

Zasada 3-2-1 w backupie

Wszyscy znamy powiedzenie, że użytkownicy komputerów dzielą się na tych co robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. Niestety fakty są często takie, że użytkownicy decydują się na wprowadzenie backupu danych dopiero po ich pierwszej utracie. Przyczyn utraty danych może być wiele, awaria, kradzież, zagubienie sprzętu a nawet pożar firmowej serwerowni. Każdy z tych przypadków powoduje zastój pracy w firmie, nie wspominając już stratach finansowych.

Czasem zwykły backup to za mało. Z tego też powodu powstała strategia 3-2-1 dotycząca wykonywania kopii bezpieczeństwa.

3 – Zachowaj 3 kopie ważnych plików.
2 – Zachowuj pliki na co najmniej 2 typach nośników pamięci masowej.
1 – Przechowuj 1 kopię poza biurem lub poza domem.

Na pomoc przychodzi nam rozwiązanie jakim jest Synology C2 Cloud, które pozwala w pełni zastosować 1 zasadę w całej strategii, oferując kompleksowe, ale przede wszystkim proste i w pełni zautomatyzowane narzędzie do tworzenia kopii zapasowych.